OK

مصاحبه با مديرعامل

مصاحبه با مديرعامل شرکت پشم شيشه ايران جناب آقاي مهندس رضازاده

مصاحبه با مديرعامل شرکت پشم شيشه ايران  جناب آقاي مهندس رضازاده

صنعت پشم شيشه از قديمي ترين و پرمصرف ترين انواع عايق هاي حرارتي ، صوتي و رطوبتي در کشور است و سابقه توليد آن در داخل کشور به بيش از نيم ‌قرن قبل مي‌رسد اين توليد در واقع نوعي پشم معدني است که از مذاب شيشه به دست مي‌آيد و ظاهر آن به صورت الياف انعطاف‌پذير شيشه است و کاربردهاي زيادي در ساختمان ها و صنايع دارد.

**آقاي مهندس رضازاده در صورت امکان، براي آشنايي هر چه بيشتر مردم با  شرکت پشم شيشه ايران، مختصري در مورد اين شرکت توضيح دهيد.

----شرکت پشم شيشه ايران اولين و بزرگترين توليد کننده عايق هاي حرارتي و صوتي و اولين توليد کننده عايق هاي رطوبتي پيش ساخته با نام تجاري ايزوگام در ايران است در حقيقت شرکت پشم شيشه ايران پايه گذار توليد عايق‌هاي رطوبتي در ايران است و همين امر باعث شده تا هر آنچه عايق رطوبتي در کشور توليد مي‌شود پسوند ايزوگام را بر خود داشته باشد.اين شرکت با يک کارخانه پشم شيشه در منطقه احمداباد شيراز و يک کارخانه توليد ايزوگام در منطقه اشتهارد کرج محصولات خود را توليد و روانه بازار مي کند.

شرکت پشم شيشه ايران (سهامي عام) در حال حاضر با برخورداري از سرمايه انساني توانمند، ماشين آلات توليدي و تجهيزات آزمايشگاهي مدرن انواع عايق ها با ويژگي هاي مورد نياز مشتريان تحت استانداردهاي ملي و بين المللي توليد و روانه بازار مي نمايد.

** کارخانه پشم شيشه ايران چه توليداتي و در چه زمينه هايي  است؟

 محصولات اين شرکت شامل انواع عايق هاي حرارتي و صوتي است و شامل پشم شيشه رولي يا پتويي، پانل نيمه سخت پشم شيشه، پانل سخت پشم شيشه، پشم شيشه سفيد بدون رزين ، پشم شيشه بدون رزين فله و عايق لوله پيش ساخته است که در عايق کاري ساختمان ها جهت جلوگيري از اتلاف انرژي و آتش سوزي و همچنين درصنايع مختلف در مهارانرژي کاربرد دارد که توسط شرکت پشم شيشه ايران توليد مي شود.

جناب آقاي مهندس رضازاده درخصوص وضعيت توليد در کارخانه فعلي پشم شيشه ايران و درآمد اين شرکت توضيحاتي ارائه بفرماييد.

----- توليد محصول در کارخانه فعلي پشم شيشه ايران در حال حاضر حدود 8500 تن پشم شيشه در سال  است که عموماً پيش فروش مي شود .

بنابراين اطمينان داريم چنانچه کارخانه جديد به بهره برداري برسد و  تمام ظرفيت اسمي آن که 10 هزارتن در سال است فعال شود، تمامي محصولات فروش خواهد رفت و قادر خواهيم بود بخش قابل توجهي از نياز بازار داخل را تامين نماييم. همچنين ميزان توليد ايزوگام 3ميليون و ۸۰۰ هزار متر مربع در سال است.

** در حال حاضر چه تعداد نيرو در کارخانه فعلي پشم شيشه مشغول به کارند؟

در حال حاضر تعداد 172 نفر به صورت مستقيم در اين شرکت مشغول مي باشند که به صورت 24 ساعته در سه شيفت کاري درحال فعاليت هستند که با انتقال کارخانه به منطقه ويژه اقتصادي شيراز، اين اشتغال رشد قابل توجهي پيدا خواهد کرد.

** با توجه به مشکلات اقتصادي که دامن اغلب صنايع را گرفته است، آيا در پرداخت هزينه هاي شرکت از جمله هزينه هاي پرسنلي با مشکلي مواجه شده ايد؟

----- بخش عمده اي از موفقيت شرکت پشم شيشه، مديون سرمايه انساني توانمند، پرسنل مجرب، متخصص، زحمتکش و کارآزموده شاغل در اين مجموعه است و در اين راستا تلاش کرده ايم با تمهيدات لازم اجازه ندهيم پرسنل دغدغه دريافت حق و حقوق خود را داشته باشد.

در اين راستا عليرغم تمامي مشکلات گريبانگير صنايع، خوشبختانه در زمينه تامين و پرداخت هزينه هاي پرسنلي شرکت مشکلي وجود ندارد و حقوق، مزايا و اضافه کار نيروهاي شاغل در اين شرکت در اول هر ماه پرداخت مي شود.

همچنين از آنجا که اعتقاد راسخ داريم پويايي بنگاه توليدي با نيروي کار آن بنگاه ارتباط مستقيم دارد تلاش کرده ايم امکانات رفاهي لازم براي کارگران ازجمله سالن ورزشي کارخانه، کارت استخر رايگان، کمک هزينه تحصيلي فرزندان، پرداخت پاداش کارانه، پاداش هاي مناسبتي و ...، تامين گردد که خوشبختانه در اين مسير موفق بوده ايم و توانسته ايم رضايت نسبي پرسنل را فراهم آوريم.

**در وضعيت فعلي جهت مقابله با کرونا ويروس چه اقداماتي انجام داده ايد؟

با توجه به شيوع اين بيماري درکشور و به منظور بررسي شرايط و اتخاذ راهکارهاي عملي و فوري جهت جلوگيري از مبتلا شدن کارکنان شرکت از اين ويروس شرکت کارگروهي جهت مقابله با اين بيماري تشکيل و تدابيرات لازم در دستور کار قرار گرفت1-تامين فوري اقلام بهداشتي مانند: محلول ضد عفوني دست و سطوح 2- ضدعفوفي کردن تمام نقاط پرتردد کارخانه و همچنين اتاق ها به صورت روزانه 3- خريد دستگاه چهره زني جهت ثبت تردد پرسنل 4- استفاده بيشتر از ظرفيت اتوماسيون اداري و کم کردن گردش فيزيکي مکاتبات 5-آموزش کامل و لازم پرسنل کارخانه و کنترل و نظارت بيشتر کارشناس بهداشت کارخانه بر امور رستوران 5- صدور اطلاعيه هاي بهداشتي در سطح کارخانه و ايجاد گروه در فضاي مجازي جهت آگاهي بيشتر پرسنل 6- اختصاص جايگاه ويژه براي رانندگاني که جهت حمل بار به کارخانه مراجعه مي نمايند 7- تعويض شيرهاي آب سرويس هاي بهداشتي سطح کارخانه به صورت چشمي و پدالي.

**اين کارخانه قرار است به خارج از شيراز منتقل شده و در منطقه ويژه اقتصادي شيراز مستقر شود. اين طرح در حال حاضر در چه مرحله اي قرار دارد؟

-- طبق مقررات، فعاليت کارخانجات بايد در مناطق غير مسکوني باشد که  ما هم به اين مقررات پايبنديم و خود را ملزم به اجراي طرح انتقال کارخانه مي دانيم.

به همين منظور زميني به وسعت 8 هکتار در منطقه ويژه اقتصادي شيراز براي ساخت کارخانه جديد پشم شيشه‏اي خريداري شد و طي دوسال با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم مراحل ساخت آن به صورت اجرايي دنبال شد.

البته در کارخانه فعلي پشم شيشه هم اقدامات زيست محيطي خوبي صورت گرفته است . در اين راستا شرکت پشم شيشه جهت رعايت مسائل زيست محيطي و عمل به مسئوليت هاي اجتماعي اقدامات زيست ‌محيطي شايان توجهي انجام شده که از جمله آن مي‌توان به نصب سيستم فيلتراسيون دود کوره با بيش از ۱۰ ميليارد ريال سرمايه گذاري و بازيافت ۱۰۰ درصدي ضايعات فرآيندي جهت جلوگيري از ورود آنها به محيط زيست اشاره کرد.

**کارخانه جديد پشم شيشه در منطقه ويژه اقتصادي شيراز در حال حاضر چند در صد پيشرفت فيزيکي دارد؟

----خوشبختانه اين طرح پيشرفت خوبي دارد و در حال حاضر بيش از 30درصد مراحل ساخت کارخانه و زيرسازي، نصب سوله هاي انبار ، توليد و همچنين ديوار چيني انجام شده است طراحي نقشه ها و پلتفرم هاي کوره انجام و جهت ساخت به مناقصه گذاشته شده است.

**کارخانه جديد پشم شيشه چه زماني به اتمام مي رسد؟

-----پيش بيني شده اين کارخانه در شرايط عادي تا پايان سال آينده در منطقه ويژه اقتصادي به بهره برداري برسد.

** آيا با بهره برداري از کارخانه جديد پشم شيشه، تحولي در توليد رخ خواهد داد؟

----- با نهايي شدن مرحله ساخت کارخانه و بهره برداي از آن، به ظرفيت توليد 10 هزار تن خواهيم رسيد.

همچنين افزايش ۶۷ درصدي توليد پشم شيشه، منجر به ايجاد صنايع پايين دستي و توليد و تکميل محصول پشم شيشه به عنوان عايق ويژه در جذب صدا مي‌شود علاوه بر اين به دنبال اين اقدام، شاهد استخدام نيروهاي جديد و رونق کسب و کار در استان فارس خواهيم بود. همچنين طرح هاي جديدي در جهت تکميل زنجيره محصول پيش بيني شده است.

**ميزان سرمايه گذاري مورد نياز براي طرح انتقال شرکت پشم شيشه شيراز چقدر است؟

------جهت اجراي طرح انتقال، ميزان سرمايه‌گذاري به 1000 ميليارد ريال پيش بيني شده است که در ايجاد اشتغال پايدار، تحقق اقتصاد مقاومتي، رعايت مسائل زيست محيطي و افزايش بهره وري انرژي نقش بسزايي دارد. در حال حاضر بخش عمده اي از هزينه ها از محل منابع داخلي شرکت و بخشي نيز از طريق تسهيلات بانکي تامين مي گردد.

**سخن پاياني؟

------ شرکت پشم شيشه ايران در حال حاضر با برخورداري از سرمايه انساني توانمند ، ماشين آلات توليدي و تجهيزات آزمايشگاهي مدرن انواع محصولات پشم شيشه را  با ويژگي هاي مناسب تحت استاندارد هاي ملي و بين المللي توليد مي نمايد اما ناگفته پيداست که حفظ واحدهاي توليدي و صنعتي موجود و راه اندازي واحد جديد پشم شيشه مجهز به ماشين آلات و تکنولوژي روز دنيا جهت توسعه اشتغال و رونق اقتصادي نياز به همراهي ، حمايت و مساعدت مسئولان محترم استاني ، بانک ها  و ارگان‌هاي مرتبط را دارد که اميدوارم مسولان همچون گذشته حمايت خود را از اين مجموعه بزرگ دريغ نفرمايند و چتر حمايتي خود را بر سر اين مجموعه بگسترانند.


1398/12/14

Bookmark and Share   شماره خبر :105 تعداد بازدید :168

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload