OK

نشست شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين

نشست شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين در محل ساختمان اين هلدينگ با حضور مديران عامل هاي شرکت هاي تابعه و مديران ارشد تاصيکو برگزار شد.

نشست شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين برگزار شد

رضواني‌فر:سود خالص مجموعه «صدر تامين» در 6 ماهه سال 98 رشد 200 درصدي داشته است/ سليماني: 2برابر شدن EPSمجموعه در سال 98 محقق خواهد شد/ دستاوردهاي شرکت‌ها براي بازسازي اميد جامعه به مردم معرفي شود

نشست شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين در محل ساختمان اين هلدينگ با حضور مديران عامل هاي شرکت هاي تابعه و مديران ارشد تاصيکو برگزار شد.

ضرورت بومي‌سازي قطعات و تجهيزات با پرهيز از اقدامات نمايشي

در نشست‌ شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين، محمد رضواني‌فر مدير عامل شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا)، که به عنوان مهمان ويژه حضور داشت، انگيزه اصلي خود را براي اين حضور، قدرداني و سپاس از تلاش اعضاي مجموعه در شرايط سخت اقتصادي و فضاي پيچيده کسب و کار خواند.

او با اشاره به دوره مالي گذشته و وضعيت بودجه گفت: عملکرد تجميعي مجموعه بدون احتساب عملکرد شرکت صنايع ذوب آهن اصفهان، سود خالص رشد 200 درصدي در 6 ماهه سال 98 داشته است.

رضواني‌فر اضافه کرد: علي‌رغم تمامي افزايش‌هايي که در هزينه‌هاي مختلف توليد داشته‌ايم حاشيه سود ناخالص و فروش از 28 درصد به 41 درصد و سود خالص فروش از 19 درصد به 32 درصد رسيده است. اين اعداد در مقايسه با سود صنايع مشابه بالاتر است.

او با اشاره به گزارش‌هاي 8 ماهه شرکت هاي تابعه صدر تامين و با بيان اينکه لازم است در بحث فروش مقداري و توليد مقداري تلاش بيشتري صورت گيرد افزود: بايد تلاش و کمک کنيم آنچه که در بازار تعهد کرده‌ايم که برآيند عملکرد مجموعه است، محقق شود.

رضواني‌فر ادامه داد: لازمه تحقق تعهدات نسبت به بازار، تحقق همه آن مواردي است که در بودجه پيش بيني کرده‌ايم.

مدير عامل شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا)، با بيان اين نکته که جهت‌گيري کلان ما در مجموعه صدر تامين تبديل شدن مجموعه به مجموعه تخصصي فلزي، معدني و صنايع غيرفلزي است، تصريح کرد: امروزه و با اين ترکيب مديريتي در شرکت‌هاي مجموعه صدر تامين ، اين ظرفيت و سازه مديريتي براي تحقق اين منظور فراهم است.

محمد رضواني‌فر با تاکيد بر اينکه جهتگيري‌هاي شستا از بنگاه‌داري به سهام‌داري است و اين مسئله بايد در آينده مورد بررسي قرار گيرد گفت: استفاده از ظرفيت استان‌ها به ويژه در بحث معدن از جمله فرصت‌هايي است که مي‌توانيم با توجه به آن چند معدن خوب را در راستاي تکميل زنجيره توليد هلدينگ با طي تشريفات قانوني تملک نمود  و سرمايه‌گذاري لازم را در اين زمينه بعمل مي آورد.

او به مدل شتاب دهنده نيز اشاره کرد و ادامه داد: با ارائه اين مدل به هيچ وجه قصد نمايش نداريم و اگر همچنين قصدي وجود داشت قطعا چند ماه قبل اين مدل را ارائه مي‌کرديم. خلق اين مدل شتاب دهنده در حوزه معدن وجود داشت که خوشبختانه با خوش فکري آقاي سليماني مديرعامل مجموعه سرمايه‌گذاري صدر تامين محقق شد.

مدير عامل شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا)، با بيان اينکه بخشنامه بودجه سال 99 به زودي ابلاغ مي‌شود از مديران شرکت‌ها درخواست کرد در تنظيم بودجه، زمان بندي و دقت را در نظر بگيرند تا گزارش همه رخدادهاي مهم مدنظر، در بودجه مورد توجه قرار گيرد چرا که دقت برنامه ريزي و طراحي بودجه سرعت بهبود امور را بالاتر خواهد برد.

رضواني‌فر، هم‌افزايي و رصد ظرفيت ساير مجموعه‌ها را براي مشارکت توان آنها يکي از راهکارهاي مناسبي دانست که شرکت‌هاي تابعه مي‌توانند از آن بهره ببرند.

 او همچنين بومي سازي قطعات و تجهيزات با پرهيز از حرکات نمايشي را يکي از فرصت‌هاي پيش روي شرکت‌ها دانست و بيان کرد: امسال در کنار بودجه نيازمند تقويم آموزشي شرکت‌ها هم هستيم تا از کار شتاب زده و بدون برنامه جلوگيري کرده و آن را به برنامه اي منظم تبديل کنيم.

محمد رضواني‌فر به شرکت‌هاي تابعه پيشنهاد داد پرونده هاي حقوقي و مطالبات وصول نشده را به صورت جدي به عنوان يک شاخص عملکردي پيگيري کنند.

مدير عامل شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا)، در ادامه سخنان خود از ضرورت استفاده از ظرفيت‌هاي روابط عمومي در امر اطلاع رساني بموقع و درست از عملکردها را به مديران عامل شرکت هاي تابعه گوشزد کرد و گفت: يکي از اثرات شفافيت در شستا که مورد تاکيد وزير محترم است، شفاف بودن مزايده‌ها و مناقصه‌هاست و تبديل خريد و فروش ها به صورت مزايده ومناقصه است که بايد اين مهم در تمام شرکت ها رعايت شود.

محمد رضواني‌فر همچنين با بيان اين مسئله که ذات مديريت تصميم گيري و ذات تصميم‌گيري خطاست بر مستندسازي تصميمات و ثبت داده‌هايي که براساس آن تصميمات اتخاذ مي‌شود، تقويت سامانه‌ها و کنترل‌هاي داخلي به شرطي که خللي در تصميم مديريت نداشته باشد تاکيد کرد.

او به زمان بندي پروژه‌هايي که از گذشته معوق مانده به 6 پروژه کليدي هلدينگ اشاره و اضافه کرد: براي تشويق و ايجاد باور مثبت در سهام‌ ، لازم است پروژه هاي در دست اجرا به بهره برداري برسند.

ضرورت استفاده از سرمايه‌هاي بين‌المللي، استفاده از ظرفيت ساير هلدينگ‌هاي اقتصادي، تعيين تکليف خرده سهام‌ها و انتقال دفاتر مرکزي به استان‌ها از جمله نکاتي بود که محمد رضواني‌فر بر آن تاکيد کرد.

در پايان سخنان مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي از 4 شرکت تابعه که در 6 ماه کاري سالجاري عملکرد مناسبي داشتند، با ارائه لوح، تقدير شد.

معرفي بازنشستگان متخصص براي استفاده از توانمندي و تجربه آنها

غلامرضا سليماني مديرعامل و نايب رئيس هيات مديره شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين با اشاره به افزايش سود مجموع شرکت ها در سالجاري و بيان اينکه بايد کارنامه عملکرد شرکت‌ها مورد بررسي قرار گيرد و نکات مثبت و منفي آن جمع بندي شود، گفت: EPS دو برابري که به سهامداران وعده داده ايم را رصد کنيد تا محقق شود.

سليماني از مديران شرکت ها خواست ضمن بررسي عملکرد 8 ماهه، شرکت هاي تابعه بايد تمام تلاش خود را معطوف به تحقق برنامه و بودجه سال آينده کنند.

مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين همچنين اضافه کرد: شرکت هايي که افزايش سرمايه دارند تا ماه آينده آن را مصوب و نهايي کنند تا در کميته سرمايه گذاري بررسي شود و براي شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) فرستاده شود. ضمن اينکه بايد دستورالعمل مورد نظر شستا را نيز دراين زمينه رعايت کنند.

غلامرضا سليماني با درخواست از مديران عامل شرکت ها براي پرداخت به موقع  بدهي هاي معوق و جاري تصريح کرد: مديران در محيط کارخانجات حضور فعال داشته باشند و همچنين مسئوليت اعضاي موظف و غيرموظف شرکت ها  مشخص شود و جلسات هيئت مديره ها به عنوان بالاترين ارکان شرکت ها به صورت مرتب برگزار و و نتايج بموقع براي هلدينگ ارسال شوند.

او با تاکيد بر اصلاح برنامه هاي راهبردي براي بودجه گفت: با اين اصلاح و با سياست هاي کلي برنامه بودجه و نکاتي که مديرعامل شستا در جلسه امروز بيان کردند اميدوارم برنامه و بودجه مناسبي براي سال آينده تدوين شود.

مديرعامل شرکت صدر تامين در ادامه سخنان خود از تهيه يک پکيج از امکانات شرکت ها براي تامين سبد رفاهي در آينده خبر داد.

غلامرضا سليماني به مديران عامل شرکت ها پيشنهاد داد تا بازنشستگان متخصص را معرفي کنند تا از توانمندي و تجربه آنها استفاده شود.

او از لزوم اطلاع رساني دستاوردهاي شرکت ها گفت و از روابط عمومي مجموعه خواست چارچوبي ارائه دهد تا اين دستاوردها به مردم معرفي و گامي در جهت بازسازي اميد واتحاد در جامعه برداشته شود.

مديرعامل شرکت سرمايه گذاري صدر تامين اضافه کرد: کميته‌هايي که حاکميت شرکتي تکليف کرده است مانند حسابرسي، ريسک، جبران خدمات و انتصابات در مجموعه ها فعال شود. همچنين در تعويض و تعيين مديران شرکت ها با بخش هاي مرتبط هلدينگ هماهنگ شود تا ترکيب اعضاي شرکت ها براساس دستورالعمل و مصوبه هيات مديره مجموعه و شستا اصلاح و نهايي شود.

تکميل زنجيره کسب و کار بنگاه ها ،توسعه اقتصاد دانش بنيان براي تکميل زنجيره توليد بنگاهها، تامين منابع ارزان براي راه اندازي کسب و کارها و افزايش ارزش افزوده ، از جمله نکات ديگري بود که سليماني مورد تاکيد قرار داد.

او همچين از اعضاي حاضر در نشست خواست ،بومي سازي قطعات و مواد را براساس ليستي که در اختيار آنها قرار مي گيرد، مورد  بررسي قرار گرفته و نواقص آن برطرف شود تا همزمان با رونمايي از مدل شتاب دهنده ارائه شود.

مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين همچنين گفت: براي ارزيابي عملکرد ها، شاخص هايي در حال تدوين است و ضرورت دارد براي پيشبرد آن کمک کنيد.

 غلامرضا سليماني با اشاره به لزوم تکميل پروژه هاي نيمه تمام بيان کرد: طولاني شدن پروژه هاي نيمه تمام موجب افزايش هزينه سرمايه گذاري است که هر چقدر هم زمان بر و طولاني شود موجب افزايش بيشتر هزينه و در نهايت قيمت تمام شده سرمايه گذاري مي شود.

او با درخواست از اعضا براي تلاش در جهت زودتر به نتيجه رسيدن پروژه‌هاي معوق افزود: در بحث بازار و توسعه بازار برنامه‌هايي در حال تدوين است که نيازمند توجه و همکاري شما است. علي‌رغم تحريم‌ها، فرصت‌هاي خوبي در حوزه معدن وجود دارد که مي‌توان از ظرفيت‌ آنها به خوبي بهره برد.

 او به روز رساني سايت هاي شرکت ها براي اطلاع رساني مناسب و به موقع را مورد مهمي دانست که بايد مورد توجه اعضا قرار گيرد چرا که شرکت‌هاي خارجي و داخلي ارزيابي سايت ها را به پاي ارزيابي شرکت‌ها مي گذارند.

لزوم همکاري با ناظران شرکت‌ها، انتقال دفاتر براساس توافق با مجموعه و شستا و نيز اعلام دارايي‌ها در سامانه ثبت دارايي مسئولان از ديگر نکاتي بود که مديرعامل مجموعه سرمايه گذاري صدر تامين درباره آن سخن گفت.

 

لزوم توجه به بهره‌وري شرکت‌ها

حمزه وکيلي، معاون فني و نظارت شرکت‌ سرمايه‌گذاري صدرتامين نيز با اشاره به وظايف معاونت تحت مديريت خود، گفت: معاونت فني و نظارت در 2 قالب شاخص‌ها و نتايج و نظارت بر فرآيندها در مجموعه صدر تامين ايفاي نقش مي‌کند.

او با توضيح  نقش معاونت فني و نظارت در همکاري، هم‌افزايي و هماهنگي ميان شرکت‌هاي تابعه و نيز مجموعه صدر تامين اضافه کرد: در واقع معاونت رابطي براي هماهنگ‌کننده سياست‌ها و ايفاي نقش حمايتي براي تصميمات مناسب در مجموعه است.

نماينده شرکت سرمايه‌گذاري سيمان تامين در مجموعه صدر تامين و عضو هيات مديره آن همچنين در ادامه با تشريح کارنامه شرکت‌هاي تابعه در 8 ماه گذشته، شاخص‌هاي توليد و فروش هر کدام از شرکت‌هاي تابعه مجموعه صدر تامين را مورد بررسي  قرار داد و زيان و سود هر کدام را براي اعضا توضيح داد.

معاون فني و نظارت شرکت‌ سرمايه‌گذاري صدرتامين، بهره‌وري شرکت‌ها را موضوع مهمي دانست که بايد از اين پس مورد توجه جدي اعضا مجموعه قرار گيرد.

پايان آذر و بهمن ماه، آخرين مهلت پرداخت سود معوقات و جاري

محمدرضا درخشنده معاون پشتيباني فني و تامين مالي شرکت‌ سرمايه‌گذاري صدرتامين به عنوان يکي ديگر از سخرانان جلسه، با بررسي عملکرد 8 ماه گذشته شرکت‌هاي تابعه، بدهي سود سهام و بدهي معوق شرکت‌ها را مسئله اصلي اين معاونت دانست و گفت: ۸۰۰ ميليارد تومان مطالبات موقعه و جاري از شرکت هاي تابعه داشتيم که همچنان پس از گذشت 5 ماه از مجامع شرکت ها،700  ميليارد تومان پرداخت نشده که 100 ميليارد تومان آن معوقه است.

برنامه 5ساله توسعه، موضوع مهمي که مورد غفلت قرار گرفت

مهدي رشيدي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شرکت سرمايه‌گذاري صدرتامين، نوآوري، ارتقا و توسعه را نگرش اصلي هيات مديره خواند و افزود: نظام يکپارچه برنامه ريزي راهبردي از برنامه‌هايي است که در سال‌هاي گذشته تا امروز مورد توجه معاونت بوده است اما آنچه که مهم بوده و مورد غفلت قرار گرفته بحث برنامه و بودجه 5 ساله توسعه است.

او ضمن تشريح اقدامات انجام يافته در طي دوره 8 ماهه، برنامه‌هاي بهينه‌سازي طرح‌هاي سرمايه گذاري و بررسي مولفه قيمت‌ها، ارتقا بهره‌وري، توسعه بازارهاي بين‌المللي و تامين مالي را از جمله سياست‌هاي 14گانه هيات مديره نام برد.

رشيدي با اشاره به اقدامات انجام شده در معاونت، ايجاد کارگروه برنامه راهبردي، طرح موضوعات راهبردي در جلسات هيات مديره، تدوين نقشه راه توسعه، بازنگري دورنماي محصولات و خدمات شرکت‌هاي تابعه و بازنگري در بودجه شرکت‌ها را از جمله مواردي خواند که لازم است شرکت‌ها مورد توجه قرار دهند.

راه‌اندازي شتاب‌دهنده تخصصي صنايع معدني در صدر تامين

در ادامه اين نشست حميدرضا شاهوردي عضو هيات مديره شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين نيز، به ارائه تعريف، هدف و کارکرد مدل شتاب دهنده تخصصي معدن و صنايع معدني پرداخت.

او با بيان اينکه اين شتاب دهنده مرکزي براي توسعه‌گري مبتني بر فرصت‌هاي کسب و کاري در حوزه معدن و صنايع معدني است گفت: گام اول اکوسيستم را بر ايجاد شتاب دهنده گذاشته‌ايم و در مرحله بعد صندقي که در مجموعه شرکت‌ها سرمايه‌گذاري کند.

به گفته شاهوردي اين مدل شتاب دهنده که با انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق نوآوري و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري طراحي شده، اکوسيستم نوآوري را در شرکت صدر تامين ايجاد کرده است.

او با اشاره به کارکرد اين شتاب دهنده، اضافه کرد: کار شتاب‌دهنده‌اي که در ماه آينده رونمايي و آغاز به کار خواهد کرد، شناسايي نيازها و رصد بازار از منظر شرکت‌هاي اين گروه است تا بتوانيم مدل‌هاي تجاري براي رفع مشکلات موجود از مواد اوليه گرفته تا بازار را طراحي کنيم.

اين عضو هيات مديره شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين در ادامه سخنراني خود مدل توسعه کسب و کار مبتني بر شتاب دهنده، پتانسيل‌هاي قابل ورود به شتاب دهنده، خدمات قابل ارائه توسط شتاب دهنده، خروجي‌هاي مورد انتظار از شتاب دهنده و تعهدات شتاب دهنده به شرکت‌هاي تابعه مجموعه را براي حضار مورد بررسي قرار داد.

شاهوردي به کارکرد شتاب دهنده اشاره کرد و افزود: يکي از کارهاي شتاب دهنده اين است که با ارائه خدمات به شرکت‌هاي دانش بنياني که در راستاي فعاليت و زنجيره ارزش صدر تامين کار مي‌کنند و در خدمت گرفتن و وصل آنها به جريان بزرگتر، موجب رشد و ارتقا سريع آنها شده و امکان حضورشان به بورس و فرابورس را فراهم کند.

نماينده شرکت سرمايه‌گذاري نفت، گاز و پتروشيمي تامين در مجموعه سرمايه‌گذاري صدر تامين و عضو هيات مديره آن، جذب فرصت‌هاي نوآورانه و خلاقانه کسب و کار، عارضه‌يابي و شبکه حل چالش و پويش ملي بومي سازي مواد، تجهيزات و قطعات مورد استفاده در معادن و صنايع معدني را سه محور اصلي شتاب دهنده خواند.

شاهوردي تعهدات شتاب دهنده به شرکت‌هاي تابعه مجموعه را نيز براي اعضا مورد بررسي قرار داد و تشريح کرد.

 او همچنين در ادامه بحث خود به پرسش‌هاي حضار در زمينه مدل شتاب دهنده پاسخ داد.

به يک واحد شدن مديريت‌هاي حقوقي و قراردادي نياز داريم

فريد حمدحيدري مدير امور حقوقي و قراردادهاي شرکت سرمايه گذاري صدر تامين نيز در ادامه جلسه درباره مباحث حقوقي مجموعه نظرات خود را مطرح کرد.

او با بيان اينکه حجم پرونده‌هاي له يا عليه شرکت‌هاي تابعه  مقدار مشخصي داشته است و تغييرات زيادي ندارد، گفت: با توجه به اينکه عمده مطالبات شرکت‌ها ناشي از مباحث قراردادي است نياز بيشتري داريم که مديريت‌هاي حقوقي و قراردادي يک واحد شود. در غير اين صورت شرکت ها در قراردادهاي منعقده حتما از کارشناس حقوقي استفاده کنند.

لزوم آشنايي اعضاي هيات مديره و مديران شرکت‌ها با قوانين مدني، تجارت، بورس و حاکميت شرکت‌ها، برگزاري جلسات هيات مديره براساس ماده ۱۲۲ لايحه قانون اصلاح قسمتي از قانون تجارت، استفاده از سايت روزنامه رسمي و استفاده از آخرين بخش نامه‌ها و قوانين جاري کشور از جمله مباحثي بود که مدير امور حقوقي و قراردادهاي شرکت سرمايه گذاري صدر تامين در اين جلسه بر آن تاکيد کرد.

مديران عامل شرکت‌هاي تابعه چه گفتند؟

در ادامه نشست شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين مديران عامل اين شرکت‌ها، ضمن تشريح عملکرد 8 ماه گذشته سالجاري شرکت متبوع خود، نظرات و نکات‌شان درباره موضوعات و مسائل آينده شرکت‌ها و مجموعه را مطرح کردند.

سعيد لقماني مديرعامل و نايب رئيس هيات مديره شرکت فرآورده هاي نسوز ايران به عنوان اولين سخنران به کارنامه عملکرد 8 ماهه شرکت در حوزه توليد و فروش اشاره کرد و با بيان اينکه بيش از 50 درصد مواد اوليه شرکت وارداتي و بخشي مشمول تحريم است، گفت: به اين دليل با کاهش توليد مواجه و از لحاظ وزني از بودجه و برنامه جا مانديم.

او در ادامه مباحث خود با اشاره به جايگاه شرکت فرآورده هاي نسوز ايران در صنعت ديرگداز، درباره عملکرد فروش داخلي و پروژه هاي انجام شده توسط شرکت فرآورده هاي نسوز ايران در سالجاري سخن گفت و موارد مطرح شده را مورد بررسي قرار داد.

سليمان نوروزي مديرعامل شرکت صنايع خاک چيني ايران نيز سخنران بعدي اين جلسه بود. او در سخنان خود با اشاره به استفاده بسياري از هلدينگ‌ها از تيم مديريتي خود در بحث حسابرسي گفت: استفاده ضربدري شرکت‌هاي مجموعه از تيم حسابرسي مي‌تواند ضمن افزايش هم‌افزايي، کارايي اين بخش در شرکت‌ها را بالاتر ببرد.

محمود قادرمزي مديرعامل شرکت طلاي کردستان به عنوان سخنران بعدي نشست، کارنامه عملکرد سالجاري شرکت متبوع خود را براي حاضران تشريح کرد.

سرعت بخشيدن به مسائل ريالي شرکت ها در زمينه وام و مشکلات مرتبط با سازمان زمين شناسي از جمله نکاتي بود که قادرمزي بر آن تاکيد کرد.

در ادامه نشست شوراي راهبردي شرکت‌هاي تابعه صدر تامين، منصور يزدي زاده مديرعامل شرکت سهامي ذوب آهن اصفهان سخنان و نظرات خود را مطرح کرد.

او در مباحث خود پيشنهاد داد عملکرد و کارنامه شرکت ها در اختيار همه قرار گيرد تا با شنيدن نظرات اعضا ضعف‌ها بهبود يابد.

حرکت به سمت توليد محصولات ارزش افزوده به عنوان يکي از مباني بودجه سال آينده و جدي گرفتن بومي سازي از جمله نکاتي بود که يزدي‌زاده بر آن تاکيد کرد.

منصور يزدي زاده در ادامه عملکرد و پروژه هاي صورت گرفته توسط شرکت سهامي ذوب آهن اصفهان در سالجاري را تشريح کرد و از وارد شدن اين شرکت به فاز صنعتي گفت.

در ادامه جليل حجازي مديرعامل و نايب رئيس هيات مديره شرکت لعابيران سخنان خود را مطرح کرد. او بهبود روابط في مابين شرکت ها را از جمله نکاتي دانست که لازم است اعضا مدنظر قرار دهند.

در بخش ديگري از اين نشست مهدي فکري مديرعامل و نايب رئيس هيات مديره شرکت صنايع کاشي و سراميک الوند سخنان و نظرات خود را مطرح کرد.

افزايش ميانگين فروش، استفاده از مواد راکد موجود در انبارها براي توليد محصولات که موجب بالا رفتن تنوع محصولات و افزايش ارزش افزوده شرکت شده است، از جمله موارد مثبت عملکرد 8 ماه گذشته شرکت صنايع کاشي و سراميک الوند بود که مهدي فکري مديرعامل شرکت به آن اشاره کرد.

همچنين مجيد ضيايي مديرعامل شرکت صنايع مس شهيد باهنر در ادامه از پرداخته نشدن به مواد و محصولاتي که در ايران امکان توليد دارد و همچنان از خارج از کشور تامين مي شود پرداخت و گفت: مجموعه صدر تامين با بهره بردن از ترکيب متنوع موجود امکان تعامل و هم افزايي بسياري دارد که بايد به آن توجه شود.

او عدم برپايي هيچ نمايشگاهي از توانمندي شرکت ها را يکي از ضعف هاي موجود دانست و افزود: هر چند برپايي نمايشگاه موجب هزينه مي شود اما اين هزينه بدون خروجي نيست و قطعا در افزايش فروش موثر است.

سلمان‌پور عضو هيات مديره فولاد اکسين خوزستان يکي ديگر از اعضاي اين جلسه بود که در ادامه سخنان و نظرات خود را طرح کرد.

او ضمن تشريح کارنامه عملکرد 8 ماه گذشته شرکت به مشکلات و مسائل آن پرداخت و گفت: با تمام اين مشکلات توانستيم هم در بحث توليد و هم فروش و سودآوري بهترين عملکرد را داشته باشيم و از حيث سبد توليدات براي اولين بار توليدات EPR ما در 8 ماه گذشته به بيش از کل تعداد سابقه شرکت رسيده است.

سلمان‌پور با بيان اين نکته که در موضوع تکميل زنجيره توليد، در کشور نفت خيز ايران، بازار بادوام داخلي و منطقه‌اي براي توليد لوله هاي نفت و گاز و ورق اين محصول داريم، افزود: اگر بتوانيم اين زنجيره را کامل کنيم قطعا سرمايه گذاري مفيدي خواهد بود.

محمد نبي نوري مديرعامل شرکت توسعه معادن پارس تامين نيز از حرکت به سوي سهام داري به جاي بنگاه داري و لزوم تغيير استراتژي در حوزه معدن و صنايع معدني گفت.

او که به عنوان يکي از مديران شرکت هاي تابعه صدر در اولين جلسه شوراي راهبردي آن شرکت کرده بود، ضمن ارائه کارنامه عملکرد 8 ماهه شرکت براي حاضران، به پروژه اکتشافي سيستان و بلوچستان اشاره کرد و اقدامات انجام شده و تاثير آنها در پروژه ها و نيز برنامه هاي آتي شرکت را تشريح کرد.

ابوالفضل قدمي مديرعامل شرکت پودر بندر امام نيز با ارائه توضيحاتي درباره نوع کار اين شرکت به بررسي عملکرد آن در سالجاري پرداخت.

او ضمن تشريح پروژه هاي در دست انجام شرکت پودر بندر امام، مسائل و مشکلات پيش روي اين پروژه‌ها را براي اعضاي حاضر در جلسه توضيح داد.

در بخشي از اين جلسه همچنين مديران روابط‌عمومي، حسابرسي داخلي و حراست شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين به بيان ديدگاه ها و نظرات خود درباره مجموعه و شرکت هاي تابعه پرداختند و از اعضا خواستند براي دستيابي به برنامه هاي پيش روي اين بخش ها با آنها همکاري داشته باشند.

گفتني است در اين نشست جمال عليرضا پور، بازرس ويژه ، مشاور مديرعامل و مدير منابع انساني، محسن بيدي، مدير روابط عمومي، فرجي ، مدير نظارت بر شرکت‌ها، جواد سرائي، مدير امور بين الملل، رضاامين زاده، مدير حراست ، عباس حسني، مدير حسابرسي داخلي و فائز، مدير امور مجامع و مالکيت سهام نيز از مجموعه صدر تامين حضور داشتند. همچنين حسن محمدي، مدير روابط عمومي شستا نيز در جلسه حاضر بود. مديران عامل شرکت‌هاي تابعه؛ لعابيران، فرآورده‌هاي نسوز ايران، زغال سنگ پرورده طبس، صنايع پودر بندر امام، کاشي سعدي، صنايع کاشي و سراميک الوند، صنايع خاک چيني ايران، صنايع مس شهيد باهنر، شرکت معدني املاح ايران، توسعه معادن پارس تامين، پشم شيشه ايران، سهامي ذوب آهن اصفهان و نماينده شرکت فولاد اکسين خوزستان حضور داشتند.

 


1398/09/20

Bookmark and Share   شماره خبر :98 تعداد بازدید :1401

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload