OK

سومين دوره آموزشي عارضه يابي در صدرتامين در حال برگزاري است

سومين دوره آموزشي 3 روزه عارضه يابي و توانمندسازي توسط هلدينگ صدرتامين با محوريت شتاب دهنده دانش بنيان صدرفردا در تهران به صورت ويديو کنفرانس با شرکت هاي تابعه از 30 شهريور ماه آغاز و تا يکم مهرماه ادامه دارد. ‌سليماني: عارضه يابي کليد حل مشکلات و اتکا به توان داخلي است 

سومين دوره آموزشي 3 روزه عارضه يابي و توانمندسازي توسط هلدينگ صدرتامين با محوريت شتاب دهنده دانش بنيان صدرفردا در تهران به صورت ويديو کنفرانس با شرکت هاي تابعه از 30 شهريور ماه آغاز و تا يکم مهرماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومي صدر فردا؛ صبح امروز 30 شهريور ماه 1400 اولين جلسه از سلسله دوره هاي آموزشي عارضه يابي و توانمند سازي توسط شرکت سرمايه گذاري صدر تامين “تاصيکو” با محوريت شتاب دهنده دانش بنيان صدرفردا برگزار شد. 

غلام رضا سليماني، مدير عامل شرکت سرمايه گذاري صدر تامين در ابتداي جلسه، ضمن خوش آمد گويي به مديران شرکت هاي زير مجموعه و قدرداني از شرکت شتاب دهنده به عنوان برگزار کننده اين جلسات اظهار داشت: دوره هاي آموزشي عارضه يابي نشان دهنده عزم و تلاش صدر تامين و شرکت هاي تابعه براي جديت در کار توليد است.

مدير عامل شرکت سرمايه گذاري صدر تامين گفت: خروجي حاصل از برگزاري مجامع شرکت هاي تابعه صدر تامين نشان مي دهد که اهداف هلدينگ و شرکت هاي تابعه به نتيجه رسيده است اما به هر حال نقاط ضعفي هرچند مختصر ديده مي شود و وجود دارد بنابراين تلاش داريم با برگزاري هاي منظم دوره هاي آموزشي عارضه يابي، نقاط ضعف موجود را بررسي و برطرف کنيم.

سليماني اظهار داشت: عارضه‌يابي يکي از ضرورت هاي بنگاه داري مدرن است که بنگاه ها بايد به صورت مستمر فعاليت هاي خود را مورد پايش و ارزيابي قرار دهند چراکه فرآيند هاي مديريتي، عملياتي و پشتيباني در شرکت ها همواره بايد مد نظر قرار گيرد.

وي افزود:  به همين دليل حضور مديران عالي هر شرکت که متولي بخش هاي مختلف اجرايي هستند اعم از بازرگاني، فروش، مالي، برنامه ريزي، R&D، توليد ، عمليات و مديران حسابرسي داخلي بايد در اين دوره شرکت کنند.

وي گفت: در اين جلسات معاينه و مطالعه فعاليت هاي شرکت ها انجام مي شود، شناسايي محيط، شناسايي محيط داخلي و شناسايي محيط فرآيندها اتفاق مي افتد و ارتباطات بين اجزا ي مختلف بررسي مي شود و قرار است اين جريان به صورت مستمر ادامه داشته باشد تا عارضه‌يابي به صورت پياپي و يک اقدام روزمره پياده سازي شود.
وي افزود: خروجي اين اقدامات باعث تبديل شدن مسائل به موضوعات مهندسي و مديريتي مي شود که با استفاده از ظرفيت هاي نوآورانه، براي آن راه حل پيدا مي شود. 

وي گفت: مشکلات در توليد همواره وجود داشته و دارد و برخي از اين مشکلات از کنترل خارج هستند، براي مثال هر زماني امکان قطعي برق و گاز به دلايل مختلف وجود دارد همان طور که ما در سال گذشته و نيمه اول سال 1400 با اين مشکل مواجه بوديم، هرچند که شرکت هاي ما به خوبي از عهده کنترل اين مشکلات بر آمدند و عملکرد مطلوبي از خود نشان دادند، اما امکان تکرار اين قبيل مشکلات 6 ماه دوم سال جاري نيز وجود دارد به همين دليل بايد خود را قوي تر کنيم و برنامه ريزي لازم براي فائق آمدن به اين مشکلات را داشته باشيم.

وي با اشاره به نتايج  قابل قبول حاصل از برگزاري 2 دوره گذشته عارضه يابي در استان هاي کرمان و سمنان  به ميزباني شرکت هاي تابعه صدرتامين، گفت: در سال 1398 اولين دوره عارضه يابي در شرکت مس شهيد باهنر در استان کرمان و سپس دومين دوره در سال 1399 در استان سمنان به ميزباني شرکت معدني انلاح ايران برگزار شد که طي بررسي هاي انجام گرفته از سوي همکاران ما در حوزه نظارت و پشتيباني خروجي اقدامات و آموزش هاي انجام شده قابل توجه بوده است و مشکلات بخش هاي مختلف در شرکت ها برطرف شده است.

سليماني همچنين با اشاره به پاندمي کرونا نيز گفت: پديده کرونا به ما ثابت کرد که با توانمندي هاي خودمان اين مشکلات را رفع کنيم.  شرکت صدر تامين با داشبوردهاي هشدار دهنده اين امکان را براي خود ايجاد کرده است تا بنگاه‌هاي اقتصادي خود را ارزيابي کند.

وي  افزود: سياست کلان ما اين است که بتوانيم در بازارهاي بين المللي حضور پر رنگتري داشته باشيم بنابراين بايد روندي را پيش ببريم که اين توانمندي ها در دنيا ديده شود، امروزه راه سلطه بر جهان فناوري هاي نوين هست که ما به عنوان صدر تامين بخشي از آن را در کشور آغاز کرده ايم.

وي گفت: نگاه بايد نگاه استراتژيک باشد تا با توجه به تحليل هاي دقيق و درست با بروز شدن تحولات دنياي صنعت و تحولات محييطي بتوانيم به موقع عمل کنيم. بنابراين براي دست يابي به چنين امر مهمي در درون شرکت ها تيم هاي ارزيابي و عارضه يابي مستقر شده اند تا باشناسايي عارضه ها قبل از بروز هر مشکلي آن را رفع کنند.


1400/07/07

Bookmark and Share   شماره خبر :2306 تعداد بازدید :57

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload