شرکت پشم شیشه ایران در 5 ماهه نخست سال جاری توانست با رسیدن به رکورد فروش 4841 تن کالای پشم شیشه در حوزه داخلی و صادراتی آمار فروش بی سابقه ای به ثبت رساند

 به گزارش روابط عمومی شرکت پشم شیشه ایران ، این شرکت در 5 ماهه نخست سال جاری توانست با رسیدن به رکورد فروش  4841 تن کالای پشم شیشه در حوزه داخلی و صادراتی  به رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته دست پیدا کند.لازم به ذکر است این میزان فروش محصولات در دوره های مشابه بی سابقه بوده است.

شرکت پشم شيشه ايران با هدف ايجاد بازاري منسجم و قانونمند و حذف واسطه گري در معاملات خريد و فروش ، معادل 80 درصد از تولیدات محصول پشم شيشه خود را در بازار  بورس کالاي ايران عرضه کرد ، توانست در 5 ماهه نخست سال جاري 3135 تن از محصول پشم شيشه خود را به ارزش  1،580،000ميليون ريال در اين بازار به فروش برساند و به روند صعودي فروش محصولات خود در بازار بورس کالاي ايران ادامه دهد.

 با توجه به چشم انداز و استراتژی فروش محصولات شرکت و با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، محصولات پشم شيشه و ايزوگام به صورت مستمر و منظم در  بازار بورس کالاي ايران عرضه مي گردد ، تا با کاهش نوسانات بازار، شفافيت در فرآيند فروش و خروج از بازار سنتي ، آينده اي روشن براي اين محصولات در بازار متصور گردد.

 مقدار صادرات محصول پشم شیشه نیز بطور بی سابقه ای در مدت مذکور به 902 تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش 158 درصدی را رقم زد.

میزان فروش صادراتی این محصول نیز در 5 ماهه نخست امسال 748،000 دلار است که با ثبت رکورد جدید،  نسبت به 5 ماهه سال گذشته افزایش 81 درصدی  را در پی داشته است.

همچنین میزان فروش کالای ایزوگام شرکت پشم شیشه ، 1،316،000 متر مربع بوده که توانسته است رشد 22 درصدی نسبت به دوره مشابه در سال گذشته را ثبت کند.

محصول پشم شیشه یکی از پر کاربردترین محصولات در عایقکاری سقف سوله‌ها، کانال‌های تاسیساتی لوله‌های انتقال آب سرد و گرم و همچنین در صنایعی نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ها محسوب میشود.

 در حال حاضر محصول پشم شیشه به کشور‌های ازبکستان ،پاکستان،تاجیکستان،ارمنستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان ، ترکمنستان، عراق و کویت صادر می‌شود که هدف و استراتژی شرکت نیز حضور مستمر در بازار‌های بین المللی از جمله کشور‌های اوراسیا است.