در ماه گذشته با تولید 1079 تن عایق حرارتی و صوتی پشم شیشه، رکورد 60 ساله این شرکت برای دومین بار در سال جاری شکسته شد.

هادی حائری مدیر تولید شرکت پشم شیشه ایران، با اشاره به شکست رکورد تولید ماهیانه در این شرکت گفت: در ماه گذشته با تولید 1079 تن عایق حرارتی و صوتی پشم شیشه، رکورد 60 ساله این شرکت برای دومین بار در سال جاری شکسته شد.

حائری با بیان این نکته که در اردیبهشت ماه سال جاری با تولید 1048 تن پشم شیشه، رکورد 994 تنی شهریور ماه سال 1400 شکسته شد، اظهار داشت: در مردادماه 1402 با تلاش و همت تمامی کارکنان این شرکت به ویژه کارگران دلسوز و زحمتکش، توانستیم این رکورد را مجددا شکسته و با تولید 1079 تن پشم شیشه رکوردی بی نظیر که در 60 سال گذشته بی­سابقه بوده است را ثبت نماییم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید از سوی رهبرمعظم انقلاب، ادامه داد: در سال جدید، اصلاح فرمولاسیون و نگهداری و تعمیرات بهینه ماشین ­آلات را در دستور کار قرارداده که این امر منجر به مزیت­های بسیاری از جمله افزایش کیفیت الیاف شیشه، افزایش سرعت تولید، کاهش هدر رفت مواد اولیه در کوره ذوب، افزایش عمر کوره ذوب و کارکرد بهینه سایر تجهیزات مربوطه و در نهایت کاهش توقفات ناشی از مشکلات فنی و تولیدی شده است.

مدیر تولید شرکت پشم شیشه ایران مهمترین دلایل حصول این نتایج را افزایش بهره­ وری منابع انسانی با تعیین استراتژی­ های درست و ایجاد رویکرد علمی با طراحی، نظارت و استفاده از توان تخصصی و تجربه مدیران، کارشناسان و کارگران این شرکت دانسته و اضافه کرد: بهبود فرمولاسیون رزین تولیدی این شرکت به عنوان یک کالای واسطه نیز باعث افزایش راندمان تولید و کیفیت محصول و همچنین کاهش مصرف انرژی گردید.

وی ادامه داد: در فرآیند تولید پشم شیشه، مواد اولیه معدنی در دمای حدود 1400 درجه ذوب شده و به الیاف شیشه تبدیل می­گردد سپس با آغشته شدن به رزین و عبور از تونل حرارتی، با دانسیته و ابعاد مورد درخواست مشتری بسته­ بندی و آماده ارسال می­گردد.

پشم شيشه يکي از پر کاربردترين کالاها در عايق­کاري سقف سوله­ ها، کانال­هاي تاسيساتي، لوله­ هاي انتقال آب سرد و گرم و همچنين در صنايعي نظير ساختمان، نفت، گاز، پتروشيمي و نيروگاه­ ها محسوب مي­شود.