امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین به همراه مدیران ارشد صدرتامین از محل پروژه احداث کارخانه پشم شیشه ایران در شیراز بازدید کرد

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره صدرتامین پس از بازدید از پروژه احداث کارخانه پشم شیشه ایران در نشست کوتاه با مدیران و پیمانکاران پروژه اظهار کرد؛ در حال حاضر شرکت پشم شیشه ایران با تولید سالیانه ۲۰ میلیون متر مربع (۱۰ هزار تن) پشم شیشه ۷۰ درصد از نیاز کشور را تامین می نماید، این در حالی است که نیاز کشور به مراتب بیشتر از این مقدار است، لذا یکی دلایل راه اندازی این پروژه قدمت بیش از 50ساله کارخانه پشم شیشه ایران است که این قدمت سبب شده است خط تولید بدلیل فرسودگی پاسخگوی نیاز روز نباشد. با توجه به این نیاز هلدینگ تصمیم بر سرمایه‌گذاری جدیدی در مجموعه پشم شیشه در استان فارس گرفت که در نتیجه آن علاوه بر تامین نیاز بازار خط تولید فرسوده قبلی با بهترین بازده به نحو احسن تبدیل گردد. در همین راستا مکان‌یابی انجام شد، سرمایه‌گذاری لازم از طرف مجموعه سهامداران صورت گرفت و کارخانه جدید در حال احداث است . انشاالله امیدوار هستیم که در اواسط سال آینده بتوانیم شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم.

وی افزود؛ به فضل الهی اکثر تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور ساخته شده است و مهندسی راه اندازی و نصب نیز پیشرفت خوبی داشته است؛ انتظار داریم همکاران پشم شیشه با تمام توان خود در جهت سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه تلاش کنند.

نادری تاکید کرد؛ با رسیدن این پروژه به بهره برداری محصول مناسبی برای عرضه در داخل کشور و همچنین صادرات خواهیم داشت که ارز آوری خوبی برای کشور خواهد داشت.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین با تاکید بر اهمیت بومی‌سازی اظهار کرد؛ انشالله با بومی سازی این محصول خط تولیدهای بعدی را راه اندازی کنیم.

جهانگیر باقری مدیرعامل شرکت پشم شیشه ایران پس از ارائه گزارش روند پیشرفت پروژه شرح داد: طرح توسعه خط تولید پشم شیشه با احداث کارخانه در زمینی به مساحت 8 هکتار و با ظرفیت 14هزار تن در سال در منطقه ویژه اقتصادی شهر شیراز در حال انجام است که تامین پشم شیشه نیاز داخل و تولید جهت صادرات، در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود برای اقدامات ساخت و نصب تونل حرارتي(به صورت PC) ، ساخت و نصب بچينگ پلنت و اجرای اقدامات زیر بنایی بصورت EPC؛ با سه شرکت مجزا قرارداد منعقد گردیده است که میانگین پیشرفت فیزیکی مجموع اقدامات سه شرکت تاکنون 8/42 درصد بوده است.

طرح انتقال صنایع آلاینده به خارج از محدوده شهری در قوانین زیست محیطی کشور تعریف شد. براساس این قانون مقرر گردید صنایع آلاینده که در سطح شهر قرار دارند، از محدوده شهری خارج شوند که یکی از این واحدهای صنعتی، کارخانه پشم شیشه بوده است.